Tworzenie responsywnych stron www – dostosowywanie stron do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i PC. Budowa stron internetowych Gdańsk

Kiedyś strony internetowe tworzone były pod PC. Obecnie potrzebna jest modyfikacja takich stron lub stworzenie ich na nowo tak, by mogły być wyświetlane także na urządzeniach mobilnych. Budowa stron internetowych zakłada korzystanie ze stylów kaskadowych, dzięki którym można dopasować treść strony do małych ekranów tabletów czy smartfonów. Strona jednak mimo, że pomniejszona dla małego ekranu nie jest tak funkcjonalna, jak ta na PC.

 

Ładowanie takiej strony jest długie, dlatego należy dodatkowo postarać się o dostosowanie treści do mniejszych urządzeń mobilnych. Responsywne strony www pozwalają na wyświetlanie treści zarówno na komputerach osobistych jak i urządzeniach mobilnych. Jednak należy pamiętać o tym, że wymagają zastosowania długich, skomplikowanych kodów, a tym samym skorzystania z usług webmastera z doświadczeniem w optymalizacji stron pod urządzenia mobilne. Z reguły zaleca się tworzenie mobilnej wersji strony, którą tworzy się w ramach subdomeny, która jest dostosowana pod względem graficznym i treściowym do urządzeń mobilnych.
Gdańsk jest miastem, gdzie znajdziemy wielu webmasterów tworzących responsywne strony www.

Author: netcorp.com.pl