Bezpieczne finanse podczas zakupów w sieci

Niebezpieczeństwa podczas zakupów w sieci

Coraz więcej osób korzysta z możliwości zakupów przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak internet to również miejsce, które do swoich nieuczciwych celów wykorzystują oszuści. Możemy i powinniśmy się przed tym chronić.

Bezpieczne zakupy w internecie

Kwestia tego, jak rozbić bezpieczne zakupy w sieci nie jest wcale łatwa i oczywista. Oszuści wymyślają wciąż nowe i coraz doskonalsze metody na to, aby oszukać internetowych zakupowiczów. Warto jednak chociaż spróbować ochronić się przed wyłudzeniem ważnych danych, również tych, które są potrzebne do zalogowania na kontro bankowe przez internet. Oto co możesz zrobić:

  1. Nie odczytuj w podejrzanych wiadomości – oszuści często wysyłają na email wiadomości, które dają złudne wrażenie. Dzięki adresowi i logo wydaje nam się, że wiadomość wysłał nam popularny sklep internetowy. Nie wchodź więc w podejrzane wiadomości, jeśli już je czytasz, nie wchodź w linki, które są w nich zawarte. To popularny sposób na wyłudzanie danych, szczególnie tych do kont bankowych. Jeśli masz jakieś wątpliwości, najlepiej skontaktuj się z firmą, która rzekomo wysłała ci wiadomość i wyjaśnij sprawę.
  2. Czytaj regulamin – są w nim zawarte najważniejsze informacje. Warto więc się z nimi zapoznać.
  3. Program antywirusowy – posiadanie takiego programu to podstawa bezpieczeństwa.
  4. Znaki ostrzegawcze – nie ignoruj ich. Jeśli po kliknięciu w link przenoszący do sklepu internetowego, pojawi się komunikat, iż strona jest niebezpieczna a certyfikaty nieaktualne – nie ryzykuj.
  5. Metoda płatności – im więcej metod płatności oferuje sklep internetowy, tym większe prawdopodobieństwo, iż nie jest on fałszywy.

Podsumowanie

Zakupy przez internet to forma, która jest codziennością coraz większej liczby osób. Niezależnie od tego jak bardzo sklep wydaje się być wiarygodny, trzeba sprawdzić wszelkie informacje, aby mieć pewność, że nasze finanse są bezpieczne.

 

Author: netcorp.com.pl