Nowoczesny dom

Żyjemy w ciągłym zabieganiu i chaosie. Mamy coraz więcej obowiązków i spraw do załatwienia. Rano zebrać się do pracy, w pracy realizować projekty, po pracy zakupy i dopiero wieczorem chwila dla siebie. Im więcej obowiązków tym mniej czasu. Obiady coraz częściej przywożone są w pudełkach, bo ktoś dba o ich odpowiedni skład i pilnuje godziny posiłku. Do kina nie musimy chodzić tak często, bo serwisy streamingowe oferują nam produkcje filmowe już kilkadziesiąt dni po premierze.

Smart AGD

Urządzenia AGD możemy podpiąć do sieci Wifi i monitorować ich pracę, ustawiając ją tak aby jak najefektywniej ją wykonywały. Podobnie jest z urządzeniami RTV. Ale sporą popularnością cieszą się ostatnio też inne, dodatkowe rozwiązania do ułatwiania sobie życia w domu. Dom inteligentny, nie tak dawno temu, rodem z filmów i książek science-fiction, jest coraz częściej wybieraną opcją w naszym zabieganym życiu. W takim domu mamy możliwość sterowania niemalże wszystkimi funkcjami przez własny smartfon. Potrzeba do tego oczywiście sieci Wifi i odpowiednich aplikacji, ale w dzisiejszych czasach nie jest to nic specjalnego. W końcu na naszych telefonach mnóstwo jest przeróżnych aplikacji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań mamy teraz szansę na to, żeby nasz smartfon służył nam do zdecydowanie większej liczby zadań. Dzięki technologii inteligentnego domu, możemy ustawić np. sterowanie bramą. To duża oszczędność czasu, nie musimy podjeżdżać i uruchamiać mechanizmu bramy, czy specjalnie wysiadać, otwierać ją i z powrotem zamykać. Ustawienia inteligentnego domu pozwalają na wybranie czasu otwarcia i zamknięcia bramy, lub użycia funkcji, kiedy brama otwiera się w momencie kiedy jesteśmy już blisko, a urządzenia w domu wiedzą już o tym i uruchamiają odpowiednie programy. Bardzo wygodne jest również sterowanie oświetleniem w domu. Często jesteśmy zmęczeni i aby zaświecić i potem zgasić światło nie mamy specjalnie ochoty. Rozwiązania w inteligentnym domu pozwalają na włączanie i wyłączanie świateł w odpowiednich porach i obszarach automatycznie. Przy dzisiejszych problemach z cenami prądu to rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale i oszczędne.

Smart Home

Inteligentny dom pozwala na wybór przeróżnych funkcji i dostosowanie do naszych potrzeb. Przykład bramy czy oświetlenia jest tylko jednym z najprostszych rozwiązań. A przecież w domu trzeba gotować, sprzątać, czy zabezpieczać go przed włamaniami. Te wszystkie czynności można zaprogramować i ustawić tak, aby w odpowiednich porach uruchamiały się i dawały nam sygnał o zakończeniu pracy, lub informowały nas o stanie zabezpieczeń. Inteligentny dom to rozwiązanie przyszłości i warto zainwestować w nie dziś.

Author: netcorp.com.pl