Pomiary przed zakupem i montażem okien. Jak powinny wyglądać?

Zakup i montaż okien to bardzo istotny krok dla każdej osoby, która jest w trakcie budowy domu, czy też remontu mieszkania. Ważne jest to, żeby zdecydować się na odpowiednie produkty, które będą funkcjonalne przez bardzo długi czas. Przede wszystkim muszą one gwarantować szczelność i komfort użytkowania. Jednak przed montażem należy wykonać precyzyjne pomiary…

Prawidłowy montaż okien nie będzie możliwy, jeżeli najpierw nie zostaną wykonane niezbędne pomiary. Są one bardzo ważne, ponieważ to na ich podstawie przedstawiciel firmy zamawia stolarkę okienną dla konkretnego inwestora. Każdy centymetr pomyłki może być tragiczny w skutkach, w szczególności, jeżeli chodzi o duże okna balkonowe w typie HS. Oczywiście inaczej sytuacja będzie wyglądała w nowopowstałych budynkach, a także w domach, gdzie prowadzony jest remont i klient decyduje się na wymianę okna z montażem Kraków.

Ciepły montaż okien i pomiar w stanie surowym budynku

Najpierw skupmy się na pomiarach wykonywanych w budynkach w stanie surowym. Nowe okno zawsze powinno być o około trzy centymetry węższe, niż otwór, który znajduje się w ścianie budynku. Dzięki temu montażysta będzie miał odpowiedni luz na górze oraz po bokach okna i będzie w stanie jak najlepiej osadzić ramę i uzupełnić otwór specjalną pianką podczas okna Kraków montaż. Od dołu okna warto zostawić nieco więcej luzu, aby inwestor miał możliwość odpowiedniego osadzenia parapetu. Jak to wygląda w praktyce? To przedstawiciel konkretnej firmy powinien przyjechać na budowę, a następnie wykonać niezbędne pomiary. Najlepiej, aby robił to przy użyciu elektronicznego lasera, który wskaże mu precyzyjne odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami. Ciepły montaż okien Kraków https://novobudowa.pl/okna/montaz/ to przede wszystkim precyzyjne wymierzenie całości w przynajmniej trzech różnych punktach, ponieważ na całej długości otwór może mieć różną wielkość.

Profesjonalny montaż okien do wymiany

Podobnie sytuacja wygląda, kiedy inwestor chce pozbyć się starych okien, a ich miejsca wstawić nowe. Gotowy otwór także mierzy się specjalną miarką w postaci lasera. Urządzenie to jest bardzo dokładne, a na pewno znacznie dokładniejsze niż tradycyjne miarki. Od gotowej szerokości zawsze należy odjąć około trzy centymetry, aby powstał niezbędne do montażu luz. Dla przykładu: do otworu, który ma wymiary 130x90cm, kupowane okno powinno mieć wymiary 127x87cm.

Okna Kraków https://novobudowa.pl/ z gwarancją szczelnego montażu to nie fanaberia

Obecnie coraz więcej osób stawia na ciepły montaż okien, który po prostu jest opłacalny. Jest to bowiem sensowna inwestycja, która ma szansę się zwrócić podczas ogrzewania domu, czy też mieszkania. Podczas zamawiania okien, wybierz jednak odpowiednią firmę, która zna się na rzeczy! Najlepszych specjalistów znajdziesz w firmie Novobudowa.’

Author: netcorp.com.pl