Najprostsze sposoby na schudnięcie – kilka propozycji

Ludzie od lat poszukują szybkiego i nieinwazyjnego sposobu na zrzucenie kilku kilogramów. Nie istnieje jednak łatwy środek na pozbycie się wagi, ani żadna z diet nie jest magicznym sposobem na utratę kilogramów. Zawsze łatwiejsze jest przybranie dodatkowej wagi niż jej późniejsze zrzucenie. Są jednak skuteczne sposoby, aby pozbyć się tego nadmiarowego balastu. Nie jest to jednak ani magiczne, ani szczególnie szybkie. Co więcej, niepoprawne zrzucanie wagi może być przyczyną częstego efektu jo-jo, czyli szybkiego powrotu kilogramów.

Od czego zacząć odchudzanie?

Zrzucanie zbędnych kilogramów warto rozpocząć od podjęcia decyzji o zmianie nawyków. W końcu to one wpłynęły na to, że waga wzrosła. Tylko przy całościowej zmianie można mówić o skutecznym schudnięciu. Należy przy tym pamiętać, że raz wprowadzone wzorce nie mogą być odrzucone w momencie osiągnięcia upragnionej wagi – można je jedynie nieco rozluźnić tak, aby z redukcji kilogramów przejść na poziom utrzymywania wagi. Całościowa zmiana powinna obejmować zarówno dietę i sposób spożywania posiłków, jak i rodzaj aktywności fizycznej czy tryb życia. Dużo mówi się o tym, że siedzący tryb życia wpływa na epidemię otyłości wśród ludzi. Należy zatem głęboko przemyśleć to, jaką żywność się spożywa. W większości odrzucenie posiłków wysoko przetworzonych oraz tych zjadanych w ramach zachcianki sprawia, że bilans kaloryczny staje się ujemny. Warto również zastąpić posiłki mniej kalorycznymi odpowiednikami. Pomocne będą także mniejsze talerze – dzięki nim mniejsze porcje zaspokoją wizualnie umysł. Jeśli samodzielne skomponowanie diety o mniejszej ilości kalorii jest trudne warto udać się do dietetyka, który rozpisze plan żywieniowy, a po osiągnięciu niższej wagi dopasuje go do zmieniających się potrzeb organizmu. Rozpoczęcie diety to zatem nie tylko kupione buty do biegania damskie, zapas sałaty i jogurtu naturalnego w domu. To całościowa zmiana sposobu życia – również mentalna.

Sport to zdrowie

Aby bilans kaloryczny był ujemny, konieczne jest również nadprogramowe spalanie pozyskanej energii. Najlepszym rozwiązaniem jest sport i aktywność. Typ aktywności ma drugorzędne znaczenie. Część osób już w momencie podjęcia decyzji o zrzuceniu kilogramów kupi profesjonalne buty do biegania damskie, a inni wykupią karnet na siłownię lub zainwestują w rower czy orbitrek do domu. Każda osoba preferuje inny rodzaj aktywności. Warto zważać na swoje możliwości, szczególnie gdy dopiero rozpoczyna się regularne treningi. Forsowne ćwiczenia bez rozgrzewki mogą prowadzić do kontuzji i unieruchomienia, a w konsekwencji do dodatniego bilansu kalorycznego.

Jak schudnąć zdrowo?

Profesjonaliści zakładają, że niezależnie od poziomu otyłości nie należy chudnąć zbyt szybko. Warto zatem zachować umiar. Dzięki temu nadmiarowa skóra może się skurczyć w sposób harmonijny. Zdrowym limitem jest około 3 kilogramy na miesiąc. Przy zwiększonej aktywności fizycznej może to być około 5-6 kilogramów. Warto zrobić coś dla własnego zdrowia i podjąć decyzję o odchudzaniu.

 

Author: netcorp.com.pl